Lofoty

Norwegia nie wydaje się najlepszym miejscem na spędzenie wakacji. Kraj ten kojarzy się z nigdy nie odchodzacym chłodem i pusta przestrzenią. Kwestie związane z pogodą są oczywiście prawdą, ale Norwegia również szczyci się niepowtarzalnymi krajobrazami. Przykładem, który mógłby poprawić nieco wizerunek Norwegii może być chociażby znajdujące się w północnej części Norwegii wybrzeże Lofoty.

Jest to gratka zdecydowanie dla ludzi nastawionych na aktywny wypoczynek. Jest to teren przede wszystkim górzysty. Jeżeli jestesmy miłośnikami wspinaczki – oto raj dla nas. Lofoty przypominają Tatry zalanae morzem – tak mniej więcej prezentuje się ten widok.

Wszyscy zainteresowani kulturą wikingów powinni natomiast odwiedzić Muzeum Wikingów Lofotr. Do najważniejszych atrakcji Lofotów należą poza wspinaczką i pieszymi wędrówkami szlakami turystycznymi również narciarstwo ekstremalne, pływanie kajakiem, jeździectwo czy rafting morski. Bardzo popularnym sportem jest również golf. Gra ta jest przede wszystkim skupiona na dużych terenach, a właśnie tego nie brakuje w tym miejscu.

www.tbom.pl