Macedonia

www.energiajestwnas.pl https://restauracja-avangarda-warszawa.pl/

W samym sercu Bałkanów znajduje się kwintesencja mentalności mieszkających tam osób. Macedonia to kraj jeszcze nie odkryty przez turystów w takim stopniu na jaki zasługuje. Bardzo ciekawa historia tego regionu powinna przyciągać znacznie większą ilość ludzi, jednak to niedowartościowanie, a co za tym idzie – szczerość, zamiast taniej komercyjności – powinna być dużym plusem dla wszystkich, którzy cenią sobie wycieczki w mniej znane miejsca.

Jest to kraj dla miłośników przyjaznej atmosfery, która zakłada multikulturalizm. Na ulicach Skopje usłyszymy niejeden język, a na zachód od stolicy znajdziemy niejeden cud natury. Przykładem niech będzie Kanion Matka, który obejmuje teren 5000 ha.

Co ciekawe najważniejsze zabytki znajdują się poza terenami największych miast. To charakterystyczna cecha Bałkanów, że kościoły i monastyry budowane są w niedalekim sąsiedztwie jezior i wzgórz. Jezioro Ochrydzkie – jedno z najpiękniejszych i najgłębszych w Europie to zbiornik, nad którym leży wiele średniowiecznych zabytków takich jak Klasztor św.

Nauma. Warto również zwiedzić Kuklice, która znajduje się w północno-wschodniej części Macedonii. Znajduje się tam kamienne miasto, które jest osobliwym cudem natury.

www.kongres-samorzadowy.pl