Uciążliwa podróż

Wybierając się samochodem nad polskie morze albo nawet w góry w sezonie letnim trzeba liczyć sie z tym, że na drodze można utknąć na kilka godzin w korku. Jednak dla tych, którzy boją się latania samolotami perspektywa stania w korku jest niczym w porównaniu do horroru, który przeżywają za każym razem, gdy maszyna zbliża się do lądowania albo wzbija sie dopiero w przestworza z nimi na pokładzie. Właśnie lęk przed lataniem jest najczęstszym argumentem przemawiającym za tym, by spędzić urlop w kraju, a nie na drugim końcu świata. Dlatego niektórzy turyści coraz częściej wybierają alternatywne środki transportu.

Największą popularnością wśród miłośników sportu i zdrowego trybu życia cieszą się rowery. Coraz więcej ludzi przemierza nie tylko nasz kraj, ale nawet świat na rowerach. Pakują ekwipunek, potrzebny sprzęt, jedzenie i wyruszają w podróż jednośladami. Niektórzy jadą wzdłuż wybrzeża polskiego, inni wybierają się na wycieczki krajami europejskimi.

A ci, którzy nie są na tyle odważni, by wybrać sie w taką eskapadę, ale mimo to pragną przygód, mogą zawsze przeczytać dzienniki z podróży, które coraz częściej powstają z tego typu wypadów.

tanie bilety lotnicze