Aranżacja małej kuchni

www.j-geo.pl kitchen appliance manufacturers

Urządzanie niewielkich pomieszczeń z pewnością jest trudnym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli dotyczy to kuchni. W tym pomieszczeniu nie może zabraknąć bowiem wielu, ważnych sprzętów, jak np. lodówki czy piekarnika. Z tego powodu w pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na wyborze sprzętów AGD, a dopiero później na meblach kuchennych. Kupując sprzęt starajmy się wybierać taki, który nie będzie zajmował wiele miejsca. Obecnie producenci sprzętów AGD produkują je w nieco mniejszych rozmiarach od standardowych. Dzięki temu właściciele kawalerek nie mają trudności z wystrojem kuchni.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zakup sprzętów do zabudowy. Piekarnik czy zmywarka nie muszą być sprzętami wolnostojącymi. W ten sposób można zaoszczędzić sporo miejsca. W wielu małych kuchniach dominują szafki, które można przytwierdzić do ścian. W małych kuchniach starajmy się wybierać jasne kolory. Dzięki temu uzyskamy opcję optycznego powiększenia przestrzeni. Równie istotne jest oświetlenie.

Odpowiednio dobrana barwa światła może korzystnie wpłynąć na wygląd całego pomieszczenia. Ciekawym pomysłem jest zamontowanie podświetlanych blatów. Niekiedy jedynym, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie otwartej kuchni. W ten sposób można połączyć kuchnię z innym pomieszczeniem. W takim przypadku często trzeba dodatkowo zamontować okap. Dzięki niemu można przeciwdziałać przedostawaniu się zapachów do salonu czy innych pokoju. Ponadto w otwartych kuchniach można wygospodarować niewielką przestrzeń na urządzenie jadalni.

stalowe kubki do sublimacji