Jak znaleźć wiarygodnego dewelopera

rynek pierwotny Poznań Piątkowo mikrokawalerki Warszawa

Faktem jest, że oferta deweloperów obecnych na polskim rynku jest bardzo różnorodna. Przede wszystkim konsumentów interesują w tym momencie oferty związane ze sprzedażą mieszkań oraz domów, co zazwyczaj odbywa się albo w ramach inwestycji osiedlowych, albo w pojedyncze budynki wielorodzinne, potocznie nazywane „plombami”. Nieco rzadziej deweloper decyduje się na budowę osiedli domów jednorodzinnych, ponieważ przez lata cieszyły się one mniejszym powodzeniem.

Ostatnimi czasy trend w tym zakresie zaczął się zmieniać i trzeba to odnotować. Wszystko to jednak nie przesądza o tym, że kupno danego lokalu powinno mieć miejsce. Bardzo ważne jest bowiem to, aby transakcji dokonać z deweloperem wiarygodnym i uznanym.

Jak na takiego trafić i na jakie kwestie zwrócić uwagę? Sprawdźmy najpierw, co piszą ludzie Przede wszystkim, na tyle na ile jest to możliwe, należy dewelopera sprawdzić. Pomocny w tym względzie będzie zwłaszcza internet. Trzeba zweryfikować, jakie były dotychczasowe realizacje, jak zostały odebrane przez rynek.

Ważne są opinie mieszkańców, którzy zdecydowali się kupić dom czy mieszkanie. Ich pogląd na jakość wykonania, kontakt z deweloperem i jego podejście do zarządzania nieruchomościami to bardzo istotne kwestie. Jeśli pojawia się duża krytyka i na przykład zastrzeżenia do rzetelności rozliczeń finansowych, to powód, aby zapaliła się nam w głowie czerwona lampka.

Im więcej głosów pozytywnych i im większy dorobek inwestora, tym możemy być spokojniejsi. Zapisy na mieszkanie z rozsądkiem Często za najbardziej nagłośnione medialnie inwestycje odpowiadają deweloperzy o uznanej renomie i solidnym zapleczu. Niektórzy z nich są nawet powszechnie znani, albowiem mają na swoim koncie szereg inwestycji o różnorodnym charakterze.

Jest więc bardzo możliwe, że w niedługim czasie pojawi się ich nowa inicjatywa. Czasami zapisując się z dużym wyprzedzeniem na mieszkanie w dopiero planowanym osiedlu, mamy szansę zaoszczędzenia sporej kwoty. Działanie takie można podejmować jednak tylko wtedy, gdy w grę wchodzi deweloper sprawdzony i rzetelny – zwykle bowiem konieczne jest dokonanie wpłaty pieniężnej.