Kuchnia prosta czy narożna?

urazy.cywilizacja.com.pl sklep dla baristów

W trakcie aranżacji kuchni kluczowym aspektem powinno być to, w jaki sposób rozmieścimy poszczególne meble. Do wyboru mamy najczęściej dwie odmienne koncepcje. Pierwsza z nich zakłada, iż kuchnia będzie prosta, a meble rozmieszczone wzdłuż jednej ze ścian.

W takim ułożeniu można przeciwstawną ścianę pozostawić niemal pustą (dotyczy to głównie kuchni o małym metrażu) bądź zapełnić ją np. lodówką, małym stolikiem z krzesłami. W niektórych przypadkach dużych kuchni, wzdłuż obu przeciwległych ścian układa się meble kuchenne, wraz z całym zbudowanym sprzętem AGD (zarówno wolnostojącym jak i drobnym).

Z kolei miłośnicy kuchni narożny podkreślają ich niebanalny wygląd i dużą funkcjonalność. Narożnik kuchni można bowiem wykorzystać jako mini jadalnię dla dwóch, a nawet 4 osób. Rozwiązanie to jest niezwykle praktyczne i wizualnie atrakcyjne.

Nie zmienia to jednak faktu, iż w małych kuchniach trudno je wykorzystać. Jeśli przywiązujemy dużą wagę do wyglądu kuchni, a także do sposobu jej aranżacji, warto skontaktować się z firmą wykonującą meble na indywidualne zamówienie. Dzięki temu zakupione przez nas umeblowanie będzie idealnie dopasowane do naszego mieszkania.

Zwłaszcza w przypadku kuchni ma to szczególne znaczenie, ponieważ chcemy wykorzystać każdą dostępną przestrzeń. Chcąc zapewnić naszej kuchni niepowtarzalny wygląd warto zadbać o to, aby wolnostojące sprzęty AGD były w niej zabudowane. Znacząco w ten sposób poprawimy wygląd pokoju poprzez ukrycie kabli, elementów instalacji gazowej i wodnej, a także dostosowanie wyglądu sprzętu do mebli.

home appliances manufacturer companies