Jadalnia w kuchni?

greyhoundcandle.pl amica

Projektując wnętrze mieszkania musimy zadbać o maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Powodem takiego stanu rzeczy jest wielkość mieszkania.

Obecnie największą popularnością cieszą się małe i średniej wielkości apartamenty (choć zdarzają się wyjątki np. warszawa apartamenty 5 pokojowe). W takiej sytuacji nie należy przeznaczać na kuchnię zbyt dużo miejsca, gdyż pozostałe pokoje, a zwłaszcza salon będzie bardzo mały.

Jaki pomysł można wykorzystać? Sporo osób łączy małą kuchnię z salonem. Pomysł ten ma wiele zalet, gdyż dzięki takiemu połączeniu salon jednocześnie pełni funkcję jadalni.

W trakcie spotkania rodzinnego mamy możliwość sięgnięcia do lodówki niemal z kanapy, gdyż jest ona oddalona tylko o parę kroków. Tego rodzaju kuchnia są polecane dla osób, które często jadają poza domem.

Ze względu na mały rozmiar kuchni musimy liczyć się z ograniczeniami, nie zmieścimy w niej bowiem wielu akcesoriów AGD. Jadalnie są obecnie coraz rzadziej spotykane w mieszkaniach jedno i dwupokojowych, ponieważ zajmują niepotrzebnie dużo miejsca, które można przeznaczyć na dodatkowe szafy lub nawet odrębny pokój.

Nie ulega jednak wątpliwości, że mając do dyspozycji większe lokum warto zadysponować jego część na jadalnie. Jakie zalety ma mieszkanie z odrębną jadalnią? Z całą pewnością korzyści z tego rozwiązania zauważą rodzice małych dzieci, które podczas posiłków często brudzą podłogę, stół czy krzesła.

O wiele łatwiej zapanować nad bałaganem i brudem, który ma miejsce w jadalni wyposażonej w odpowiedni stół i krzesła, a także bez dywanu na podłodze, niż w przypadku salonu, w którym posiadamy meble tapicerowane i luksusowy dywan.