Jak urządzić małą łazienkę?

ramki do plakatów gniazdo elektryczne

Funkcjonalne urządzenie małej łazienki i maksymalne wykorzystanie jej przestrzeni jest niemałym wyzwaniem. Jakie triki zastosować, aby łazienka wydała się większa? Które dodatki sprawią, że łazienka będzie jeszcze piękniejsza? Przeczytaj koniecznie!

Funkcjonalne urządzanie małej łazienki

W małej łazience wszystko ma znaczenie. Idealnym rozwiązaniem mogą być lustra łazienkowe uchylne. Każdy centymetr wolnej powierzchni jest bardzo ważny. Dlatego tak niezwykle ważne jest również jej przemyślane zaprojektowanie. Zanim przejdziemy do kwestii związanych z urządzaniem, kilka słów o rzeczach ważnych. W małej łazience niezwykle istotna jest kolorystyka. W tym przypadku nie możemy sobie pozwolić na ciemne barwy, który optycznie pomniejszają pomieszczenie. W małej łazience musimy postawić na jasne barwy. Doskonale w tym przypadku sprawdzi się biel oraz popiel. Kolejna ważna kwestia to lustra. Im większe, tym lepiej, ponieważ w znacznym stopniu będą w stanie optycznie powiększyć pomieszczenie. Tyle o trikach obowiązkowych, przejdźmy więc do urządzania. Nie od dziś wiadomo, że w małych łazienkach zdecydowanie lepiej sprawdza się prysznic. W niektórych wnętrzach jest on wręcz niezastąpiony, ponieważ tradycyjna wanna zwyczajnie się nie zmieści.

W takim przypadku warto jednak zastanowić się nad brodzikiem z prysznicem. To rozwiązanie, które łączy w sobie funkcjonalności wanny oraz prysznica. Jest niebywale praktyczne, a przy tym nie zajmuje dużo miejsca. Kolejna kwestia to dobór odpowiedniej toalety. Owszem zdecydowanie bardziej modnym i estetycznym rozwiązaniem są toalety podwieszane, jednak w przypadku małych łazienek lepiej mogą sprawdzić się toalety stojące – czasami te kilka centymetrów robi ogromną różnicę. Następny temat to umywalka. Jeśli rozważasz możliwość rezygnacji z umywalki przemyśl to kilkukrotnie. Umywalka nawet najmniejsza jest zdecydowanie lepszym wyborem niż jej brak. W ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych można odszukać propozycje niewielkich umywalek z wąskimi, wiszącymi szafkami. To rozwiązanie praktyczne, ale jednocześnie nie zabierające zbyt dużo cennego miejsca. Nawet w małej łazience możesz sobie pozwolić na szafki wiszące. Pamiętaj, że są one lepszym rozwiązaniem, niż trzymanie środków czystości na widoku. Minimalna ilość chemii gospodarczej i kosmetyków w małej łazience, a dzięki temu zachowany porządek, sprawiają, że łazienka wydaje się nie tylko czystsza, ale również większa. Postaw więc na dodatkowe szafki lub komody z koszyczkami wiklinowymi, a w przypadku braku miejsca na same koszyczki wiklinowe, które pomieszczą wszelkie potrzebne drobiazgi.

łóżka sypialniane