Urządzamy przedpokój

zlewy łazienkowe ręczniki papierowe

Przedpokój jest wizytówką całego mieszkania. W tym miejscu przyjmujemy gości (nawet tych nieproszonych), niechcianych sąsiadów, czy dostawców jedzenia na wynos. Dlatego tak ważne jest, aby przedpokój był urządzony estetycznie. Przedpokój rysuje obraz kolejnych pomieszczeń. Po ocenie przedpokoju jesteśmy w stanie ocenić niemal całe mieszkanie – czy jest schludne, czy jest urządzone gustownie, a może wręcz przeciwnie?

Przedpokój estetyczny i funkcjonalny

Urządzanie przedpokoju jest nie lada wyzwaniem. W szczególności, gdy mamy do czynienia z dość małą powierzchnią. Pamiętaj jednak, że nie ma rzeczy niemożliwych i nawet mały przedpokój można urządzić pięknie i funkcjonalnie. Pierwsza i jedna z ważniejszych kwestii to kolor ścian.

W zależności od tego, czy twój przedpokój jest jasny, czy ciemny masz możliwość doboru jasnych lub ciemnych kolorów farb. Pamiętaj jednak, że przedpokój jest miejscem, które najszybciej się brudzi, dlatego jeśli twój przedpokój jest dobrze oświetlony staraj się wybierać raczej ciemne odcienie farb ściennych. Dzięki temu unikniesz konieczności częstego malowania ścian w przedpokoju. Dobierając farbę do przedpokoju zawsze stawiaj na tę plamoodporną i zmywalną, z której z łatwością usuniesz wszelkie zabrudzenia. Oprócz kolorystyki, w przedpokoju niezwykle ważne jest również jego odpowiednie urządzenie. Jeśli masz taką możliwość powieś lustro, które jest nie tylko praktyczne, ale także doskonale optycznie powiększa przestrzeń. Kolejna kwestia to odpowiednie meble. W przedpokoju nie może zabraknąć szafki na buty – trzymanie obuwia pod ścianą jest mało estetyczne.

W wielu sklepach można odnaleźć szeroką ofertę szafek na obuwie – szafki z siedziskiem, otwierane skrzynie, czy szafki łączone z wieszakiem na ubrania. Ta ostatnia opcja jest bardzo funkcjonalna, ponieważ w jednym meblu otrzymujemy kilka użyteczności. Gotowe zestawy mebli do przedpokoju łączą w sobie również półkę na czapki i kapelusze oraz dodatkowe szafki na drobiazgi m.in. klucze. A skoro o nich mowa, w przedpokoju doskonale sprawdzi się również gablota na klucze, która jest nie tylko bardzo praktyczna, ale również niebywale estetyczna. To współczesny must have każdego przedpokoju. Na sam koniec warto także wspomnieć o takich oczywistościach jak domofony bezprzewodowe, czy dzwonek.

Nie zapominajmy, że są to drobiazgi, które wpływają na ogólny odbiór wnętrza. Zadbajmy o to, aby były schludne i aby komponowały się z wystrojem przedpokoju.

www.aptekaolimpijska.com.pl